Autorius Tema: Žieminės padangos  (Skaityta 1758 kartus)

Neprisijungęs Logistas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 83
Žieminės padangos
« Įrašytas: Rugpjūčio 30, 2020, 18:43:08 pm »
Sveiki,

Įdomi forumiečių nuomonė. Žiemines padangas montuojate ant tų pačių diskų? Ar turite "žieminius diskus"? 🙂
Kokie pliusai / minusai šito reikalo?
Auto nauja, diskai gražūs, tai bijau, kad po žiemos bus nebelabai gražūs 😃 Jūsų nuomonė, ar verta pirkti žieminiua diskus?
« Paskutinį kartą keitė: Rugpjūčio 30, 2020, 18:49:12 pm sukūrė Logistas »

Neprisijungęs pecionka

  • Herojus
  • ****
  • Įrašai: 261
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #1 Įrašytas: Rugpjūčio 31, 2020, 08:41:55 am »
Sveiki,

Įdomi forumiečių nuomonė. Žiemines padangas montuojate ant tų pačių diskų? Ar turite "žieminius diskus"? 🙂
Kokie pliusai / minusai šito reikalo?
Auto nauja, diskai gražūs, tai bijau, kad po žiemos bus nebelabai gražūs 😃 Jūsų nuomonė, ar verta pirkti žieminiua diskus?

Jei nori sutaupyti, tai turėti antrą komplektą ratlankių apsimoka.
Kai ateina laikas, pats susimeti per valandą ir nereikia nei laukti eilėj, nei mokėti pinigus.

Bet yra vienas "bet", balansuoti ratus vis tiek reikia. Kai padangas keiti ant vienų ratlankių tai ratai būna subalansuoti ir pavasarį ir rudenį.

O jei bijai dėl druskos, kad sues tavo ratlankius ir pradės luptis tai be reikalo, dabar geresnės kokybės ratlankiai, beje tas "bug'as" buvo labiau būdingas amerikiečiams (aišku dar gi priklauso kaip važinėsi ar nebrūžinsi į bortelius).

Neprisijungęs kixxoff

  • Herojus
  • ****
  • Įrašai: 422
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #2 Įrašytas: Rugpjūčio 31, 2020, 09:20:39 am »
Manau, tureti antra komplekta aktualiau, kai vaziuoji ne daug KM. Su mano vairavimu (iki 10k km per metus) kai nevarineji zvyrkelaiis ir kitaip nedrozi, padangos 4-5 sezonus tarnaudavo. Aisku, jos turi buti geros. Ziema turejau Michelin, vasara Yokohama.
Dabar RAVui ziemai turiu biski mazesnius diskus - 17 coliu, su aukstesnem padangom (Lassa). Vasarines visi tas pacias turim, paziuresim kaip tarnaus. Kazkokios finansines naudos neieskau, nes diskai irgi kainuoja, o realus "atsipirkimas" pasijaus tik jei keisi pats kieme.
Man pagrindinis pliusas tai tas, kad nereikia padangu 2 kartus per metus montuot - kazkaip tas gumos nueminejimas nepatinka (jausmas, kad kenkia padangoms). Kai padangos nuolat nenueminejamos, gal jos idealiau priglunda..
Gali pats pasikeisti (jei ne tingi);
Nedrozi originaliu ratlankiu ziema. Orai sudini, estetikos bet kokiu atveju nesimato. O pavasari kai uzsidedi vasarinius - sioks toks sviezumas vel. Cia kaip laikrodzio dirzelius kaitalioti - esmes nekeicia, bet akis dziaugiasi :)

Neprisijungęs Valdas K

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 2
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #3 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 11:01:41 am »
Sveiki, gal kas vietoje standartinių 18 colių uždėję 17 colių ratlankius (pvz. žiemai) pakomentuotų - nereikia po to jokių pakeitimų "softe" padaryti dėl to uždedi mažesnius ratlankius, nei kad išvažiavo iš gamyklos? Dėkui.

Neprisijungęs kixxoff

  • Herojus
  • ****
  • Įrašai: 422
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #4 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 15:42:59 pm »
Sveiki, gal kas vietoje standartinių 18 colių uždėję 17 colių ratlankius (pvz. žiemai) pakomentuotų - nereikia po to jokių pakeitimų "softe" padaryti dėl to uždedi mažesnius ratlankius, nei kad išvažiavo iš gamyklos? Dėkui.
Softe nieko nereikia daryti.
17 diskai + šiek tiek aukštesnės padangos, gaunasi tas pats kaip gamyklinis 18 komplektas. Spidometras tada rodo be paklaidos.
Tik reikia dar pirkti ir sudėti slėgio daviklius. Tuos daviklius reikia "nukopijuoti" nuo originalių, tai net permetus ratus Toyota nemato, kad davikliai kiti. T.y. mato tuos pačius, nes copy-paste padaryta.
Aš Balsanoj viską dariau - jokių bėdų. Svarbu diskų ir padangų matmenis atitaikyti.

Neprisijungęs ketvirtasis

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 3280
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #5 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 16:28:43 pm »
Sveiki, gal kas vietoje standartinių 18 colių uždėję 17 colių ratlankius (pvz. žiemai) pakomentuotų - nereikia po to jokių pakeitimų "softe" padaryti dėl to uždedi mažesnius ratlankius, nei kad išvažiavo iš gamyklos? Dėkui.
Nu bet jau atrodys kaip su kokiom dešrom. Mano bendradarbis nusipirko audi, sedanas. Mašiniukas super yra į ką akis paganyti, bet užsidėjęs storas padangas. Kol nežiūrai į ratus lėlė, pasaka nu bet akys nukrypsta žemyn - Gaidys. Ratai sudaro 50 proc. mašinos grožio, švogeriukas ant landsberginio merso užsidėjo "volus" liežuvis ištysta kai pamatai seną mersą su tokiais "volais".

Neprisijungęs Henris

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 2420
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #6 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 17:17:10 pm »
Didesnis ratlankis zemesne padanga - per vaziavimo komforta kerta ir greiciau devisi pakabos elementai jei neidealiais keliais vazineji. Man iki 25m gal rupejo ratu dydis ir grozis, kad pries mergas pasirodyt. Bet po to branda padaro savo darba. :)
Toyota Rav4 AWD Hybrid 2019

Neprisijungęs kixxoff

  • Herojus
  • ****
  • Įrašai: 422
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #7 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 21:33:59 pm »
Aš žiemai pasiėmiau Dezent 17 dydžio. Nu tikrai negadina to vaizdo.

Neprisijungęs Henris

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 2420
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #8 Įrašytas: Liepos 16, 2021, 23:34:09 pm »
kixxoff: ant rav4 nelabai keiciasi vaizdas tarp 17 ir 18 ratlankiu, as visada su 17 vazineju, neemiau 18 nes su 17 ir aukstesne padanga minksciau vaziuoja, o plotis padangos toks pats tiek ant 17 tiek ant 18, tai valdomumui itaka minimali, juolab su tokia masina skersai i posukius tikrai nevarau :)
Toyota Rav4 AWD Hybrid 2019

Neprisijungęs Valdas K

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 2
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #9 Įrašytas: Liepos 20, 2021, 08:38:16 am »
ačiū už ats. Kixxoff, dar naujokui gal parašytum - tą "nukopijavimą" Balsana padarė...? ir padangų dydį kokį ėmei, gal 225/65 R17? aš beje irgi Dezent nusižiūrėjau, tik padangos123.lt  Tai dėl grožio man atrodo "nuostolio" nebus didelio  :)

Neprisijungęs kixxoff

  • Herojus
  • ****
  • Įrašai: 422
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #10 Įrašytas: Liepos 20, 2021, 11:39:25 am »
ačiū už ats. Kixxoff, dar naujokui gal parašytum - tą "nukopijavimą" Balsana padarė...? ir padangų dydį kokį ėmei, gal 225/65 R17? aš beje irgi Dezent nusižiūrėjau, tik padangos123.lt  Tai dėl grožio man atrodo "nuostolio" nebus didelio  :)
Tu kai važiuoji, vis vien ratų nematai ;) Man Dezent patinka.
Slėgio daviklius man Balsana kopijavo, nes ten ėmiau ir diskus, ir padangas. Viską iš kart sukodavo ir sumontavo.
Padangos 225/65 R17

Neprisijungęs Zilva1

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 5
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #11 Įrašytas: Spalio 21, 2021, 19:29:06 pm »
Laba, žiemai užsidėjau šiuos https://www.tyres.net/continental-wintercontact-ts-870-p-225-65-r17-106h--5222597 kuro sąnaudos  5,7  kol kas :)

Neprisijungęs eceris

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1086
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #12 Įrašytas: Spalio 21, 2021, 21:25:45 pm »
Laba, žiemai užsidėjau šiuos https://www.tyres.net/continental-wintercontact-ts-870-p-225-65-r17-106h--5222597 kuro sąnaudos  5,7  kol kas :)
tai visi kurie tokias susimontavę važiuoja su kuro sąnaudom 5,7....

Neprisijungęs TomasD024

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 2
Ats: Žieminės padangos
« Atsakymas #13 Įrašytas: Gruodžio 20, 2021, 10:46:28 am »
Prie to pačio ir aš paklausiu. Turiu toyota rav4 2012m 2,2d. Ieškau naujų padangų. Gal kažkas galėtų rekomenduoti iš melgos, kuris variantas būtų geriausias kokybės ir kainos santykiu? renkuos iš čia