Autorius Tema: Prius 2010 pakalenimas rytais  (Skaityta 1768 kartus)

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Prius 2010 pakalenimas rytais
« Įrašytas: Kovo 09, 2021, 22:55:28 pm »
Sveiki,

prieš dieną Prius 2010 prasidėjo problema - įjungus ryte auto variklį jis gana agresyviai kokias 10-15 sekundžių pavibruoja. Po to susitvarko ir toliau visą dieną nebūna be jokių vibracijų. Informacija labai prieštaringa, vienur rašo, kad nieko tokio ir čia žinomas dalykas prius varikliams šaltais rytais dėl vandens kondensacijos ir nieko daryti nereikia, kitur, kad tarpinė kiaura, o dar kitur (net ir šiame forume) rašo, kad jau realiai ragas varikliui...
Gal kas susidūrėte su šia problema? Kokia priežastis iš tikro ir koks galimas remontas?

Ačiū už nuomones

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #1 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 09:00:29 am »
Manau viskas normaliai.
Ryte ypač kai šalta užvedus dirba šiurkščiau.
Jeigu nesenai turi auto reiktų pasitikrinti žvakes ir uždegimo ričių antgalius. Gali būti ir purkštukai.
Bet pažiūrėsi kai atšils ar liks tie patys simptomai.
Dėl tarpinės (galvos) tikrai ne. Nors gali pasižiūrėti kartas nuo karto aušinimo skysti ar nemažėja ir ar tepale neatsiranda balzganų gelsvu apnašų.
Gali pasidaryti diagnostika daug ką parodys.

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #2 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 10:03:09 am »
Ačiū, teks nuvaryti į tokvilą į diagnostiką. Bus ramiau

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #3 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 11:29:00 am »
Pasidalink info ką rado tokvila, kai sužinosi (H-)

Neprisijungęs bladas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1373
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #4 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 11:47:38 am »
Tokvila tokių metų mašinai tikrai daug ką ras...

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #5 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 14:57:18 pm »
Tai gerai jeigu ras. Žinosi bėdas, spręsi ką daryt.
Ar siūlai važiuot į garažiuka už 30eur ir perskaitys ką PC parodė ir laisvas?

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #6 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 15:04:33 pm »
Tokvila šiam automobiliui prieš 2 mėn. darė aptarnavimą ir prie kitų darbų keitė žvakes.

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #7 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 15:06:18 pm »
Nežinau kaip didžiamiesčiuose bet provincijoje su hibridų remontu ir diagnostika tai prastai.
Pirmiausiai diagnostika, o kai papasakoji kas yra, ir ką reiktų pakeisti tai tada gali ir sumanesnis meistriukas pagelbėt.
Mechaninė dalis tai viskas normaliai, bet su elektrine dalimi nelabai.  :think: :goodboy:

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #8 Įrašytas: Kovo 10, 2021, 15:08:19 pm »
Tokvila šiam automobiliui prieš 2 mėn. darė aptarnavimą ir prie kitų darbų keitė žvakes.
Nu ir varyk tenai. Tik su konkrečiu reikalu, kad oro padangose ir apiplovimo skysčio netikrintų... :-]

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #9 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 10:36:16 am »
Tai situacijos atomazga tokia: Tokvila mašiną laikė ir tikrino virš savaitės laiko ir nieko nerado. :D Ši problema (padrebėjimas auto šalto užvedimo metu, pvz., rytais) jiems išlindo tik vieną kartą ir parodė 4 cilindro nesuveikimą, daugiau kiek jie darė šaltų užvedimų nei karto nepasikartojo ir užsivedimas buvo normalus. CO testas neigiamas, tepalas skaidrus, aušinimo skysčio kiekis normalus. Ką jie padarė, tai nurodė, kad sukeitė aukštos įtampos rites vietomis (tik nelabai supratau kodėl, gal kad patikrinti ar būtent to cilindro ritė nėra bloga). Atsiėmus automobilį dabar užvedimas normalus ir man pačia jokio drebėjimo šalto užvedimo metu nėra, tad belieka tikėtis, kad čia buvo kažkokia kosminė magija, kuri daugiau nebeišlįs.

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #10 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 11:47:34 am »
Šalčiai baigėsi ir drebėjimas dingo.
Na įsitikinai, kad viskas gerai.
Gali būti 4 cilindro rite ir buvo kažkuo kalta.
Gal kažkiek kontaktas blogas, drėgmė.
Laikas parodys.

Neprisijungęs LM

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 926
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #11 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 12:30:37 pm »
Prius 2 uždegimo rites stovi apačioje po langų vandens surinkimo kanalu ir per gerą stiprų lietų manau gali patekti ant pačių ričių. Nors ten yra numatyta sandarinimo guma su kapotu ties ta sritimi.
Man vasarą po gero lietaus užvedus buvo žiaurus kalimas atrodė kad variklis išlėks. Manau tuo metu nesudirbo kažkuris cilindras bet po kelių sekundžių viskas grizo į normas. Nors po ritėmis yra sandarinimo tarpinukės, bet gal gali  kažkiek vandens patekti ir giliau po pypke ant žvakės.
Per šalčius toje zonoje aš pats buvau pastebėjęs susidarusią tokią kaip "šarmą", sniegelį. Vadiansi ten kondesuojasi drėgmė ir jeigu senos sandarinimo tarpinės, paeižėję gali patekti ir giliau drėgmė.
Jeigu Priusas mieste važinėja ir dar trumpai, tai variklio temperatūra siekia tik apie 60-65*C, o pats variklio blokas šaltutukas, ranką gali pridėti, jis bus šaltas, vadinasi atsiradusi drėgmė neišgaruoja tiesiog nespėja.
Tai čia mano tokio idėjos dėl drebėjimo, kai priežastis  - drėgmė.

Prius3 gal yra uždengimo apsauga tos vietos ir geriau tai išspręsta, bet manau variklio darbinė temperatūra per šalčius tai tokia pati kaip Prius 2.
Jeigu ritės darbas bus blogas tai jis bus tiek vasarą ir žiemą blogas.

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #12 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 12:56:14 pm »
Aš irgi dabar manau, kad drėgmė kalta kartu su šalčiu. Šiaip aš auto žiemą stengiuosi neplauti (aišku nuomonės įvairios vieni sako, kad plauti būtina, kad druskas nuplauti, kiti kitaip sako). Tačiau būtent prieš prasidedant šitoms bėdoms mašina išploviau dabar kai prisimenu, ir dar pas Švaros brolius, kur plauna didelio slėgio srove.

Dabar jau visas paveikslas dėliojasi detalesnis kas čia atsitiko. Pasisekė, kad visgi drėgmė, o ne tarpinė. Tarpinės keitimas brangus malonumas.

Neprisijungęs bladas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1373
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #13 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 13:05:55 pm »
Smalsu, kiek kainavo savaitę trukęs remontas Tokviloje

Neprisijungęs Dalius_R

  • Naujokas
  • *
  • Įrašai: 7
Ats: Prius 2010 pakalenimas rytais
« Atsakymas #14 Įrašytas: Kovo 19, 2021, 13:21:19 pm »
55 Eur, bet man jie akcentavo, kad įdėjo labai daug darbo ir labai daug laiko, tačiau kaina tokia, nes realiai nieko nepadarė (teoriškai tik standartinė variklio diagnostika).

Bet aš nesakyčiau, kad nieko nepadarė. Paliko gerą įspūdį tiek bendravimo kultūros ir tiek problemų sprendimo, tai vis tiek susiję su klientų bazės auginimu, reputacija ir pan.