Autorius Tema: ABS atjungimas*  (Skaityta 188488 kartus)

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 09:47:22 am »
Sveiki, slidziame kely stabdant man kala per pedala. Tai yra del to, kad veikia ABS. Ir to pasekoje esu kaip karve ant ledo - uzblokuoja visus ratus ir varau tiesiai kur nesa inercija: kita masina, griovy. Na esme supratot :) Tai butu klausimas toks:
Kaip ja (ABS) atjungti? Istraukti saugikli? Bandziau - prikepes ar kas jam, kad nejuda is vietos. Vietoj linguoja ir tiek. Saugikli traukiau kaip parodyta saugikliu dezeje ant dangtelio - didelis ir storas.
Jei ka ne taip supratau ar padariau - paaiskinkit :)
« Paskutinį kartą keitė: Gegužės 10, 2014, 00:45:35 am sukūrė ToyotaClub »
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs zally

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 512
ABS atjungimas*
« Atsakymas #1 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:07:40 am »
Kaip tik ABS ir neleidzia ratams uzsiblokuoti.Nuspaudus stabdzio pedala gali pasukti masina, kas be ABS YRA NEIMANOMA.
« Paskutinį kartą keitė: Gegužės 10, 2014, 00:45:23 am sukūrė ToyotaClub »
Tie, kurie pamiršta istoriją yra pasmerkti ją kartoti.

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #2 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:10:30 am »
Tu bent jau zinai kam skirtas ir ka daro ABS???
Mananu 99% kad nezinai.
O pries ka nors atjunginejant... reiketu susipazint su tuo...
Taigi ABS- stabdziu antiblokavimo sistema.
Kai nera ABS- stabdant stipriau ar slidziame kelyje ratai yra linke uzsiblokuoti. Del to automobilis pradeda nevaldomai (yra atveju kai valdmai :) ) slysti. Tokiu atveju ir nesa inercija(i kita masina, i sona, griovi stulpa ar pestyji.... ty ten kur veda slidus paversius, kalneliai vezios ir panasiai)... ABS seka visu keturiu ratu sukimosi greiti. Jei kuris nors is ju nustojo suktis- ABS staigiai atsauna to rato stabdzius kad jis vel pradetu suktis.Atsovimo metu pajunti smugi per pedala, nes kaladeles atsoka ir stabdziu skystis parbega atgal i sistema. Del sios priezasties visi 4 ratai daugiau maziau rieda stabdant ir del to automobilis buna vairuojamas stabdant. Ir pabreziu Automobilis rieda ir yra vairuojamas.... o tu paistai vejus kad slysti kaip karve ant ledo...
Taip kad abs tave ir saugo nuo karves pozicijos... aisku jei danga labai prasta- tai ABS taves neisgelbes- automobili nesioja ne del stabdymo o del to kad visiskai nera sukibimo su keliu.  

Jei visgi nori isimt abs saugikli- tai imk reples ir istrauksi... pirstais retas saugiklis issitraukia... jei kontaktai geri :)
Bet is karto pasakau- be abs vaziuoti reikia ismokti jei visada vazinejai su abs... taip kad as nerekomenduociau nors pats teikiu pirmenybe masinoms be abs... na cia del asmeniniu vairavimo ypatumu :)
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #3 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:12:46 am »
Citata
zally parašė:
Kaip tik ABS ir neleidzia ratams uzsiblokuoti.Nuspaudus stabdzio pedala gali pasukti masina, kas be ABS YRA NEIMANOMA.


Zally, imanoma :) reikia moketi :) Aisku tai padaryt turbut simtus kartu sunkiau :D
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 13, 2010, 10:13:30 am sukūrė fennix »
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs Kestutis777

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 915
ABS atjungimas*
« Atsakymas #4 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:16:40 am »
Citata
lioska parašė:
Sveiki, slidziame kely stabdant man kala per pedala. Tai yra del to, kad veikia ABS. Ir to pasekoje esu kaip karve ant ledo - uzblokuoja visus ratus ir varau tiesiai kur nesa inercija: kita masina, griovy. Na esme supratot :) Tai butu klausimas toks:
Kaip ja (ABS) atjungti? Istraukti saugikli? Bandziau - prikepes ar kas jam, kad nejuda is vietos. Vietoj linguoja ir tiek. Saugikli traukiau kaip parodyta saugikliu dezeje ant dangtelio - didelis ir storas.
Jei ka ne taip supratau ar padariau - paaiskinkit :)


O tau nekilo noras stabdziu kaladeles isimti? :) Manau irgi pakankamai linksmas pokstas gautusi :D

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #5 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:22:48 am »
Na uzteks.... zmogus pasiskaitys, supras nes dabar nieko nezino ir is nuogirdu megina plaukt turedamas siauda... Mes jam davem plausta... tegul gelbejasi pats... Taigi nebesmerkiam ir nebesijuokiam...
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Atsakymas #6 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:44:24 am »
Anadien isvazinejau is kiemo, buvo truputis leduko, stabdziau, nes atvazinejo masina ir man kale per pedala ir as isvaziavau i kelia islysdamas pries ta masina.
Kita situacija buvo, norejau pasukti i posuky, pradejau stabdyti, tada man pradejo kalenti per pedala ir pravaziavau ta posuki.
Tai kodel tada as taip islendu i kelia, pravaziuoju posuki? Pries sita Avensiu turejau bulka, ten nieko nebuvo, jokiu kompu, stabilumu ir pan, ir tokiu bajeriu nebudavo.
Tai tada garbinga komisija paaiskinkit man zaliam, kodel jis kaldamas per stabdi mane toliau nesa, toliau vaziuoju, nors su bulka vazinedamas tokiu atveju nepatyriau. Su bulka budavo spaudi stabdi, ji ciuozia, atleidi ir vel spaudi. Normaliai sustodavau ir jokiu tokiu kritiniu atveju per 2 metus neturejau. O cia tik prasidejo ledukai iskart avarines situacijos.
BUKIT GERI, PAAISKINKIT KODEL TAIP YRA IR KA DARYT KAD TAIP NEBUTU?
Nepykit kad uzdavineju gal "durnus" klausimus, bet man jie nera durni. Dekui uz atsakymus :)
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs zally

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 512
ABS atjungimas*
« Atsakymas #7 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:50:37 am »
Gal padangose problemos?
Tie, kurie pamiršta istoriją yra pasmerkti ją kartoti.

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Atsakymas #8 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:55:23 am »
Bet ABS atblokuoja slystanty rata. Tuo paciu atblokuoja ir likusius 3 ratus ir stabdymo pas mane nesigauna. Ar as kluystu?
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Atsakymas #9 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 10:56:32 am »
Naujos padangos. Ana pavasary ir as taip galvojau, tai siai ziemai nusipirkau naujas padangas Dunlop Grapic ds3. Bet ziuriu su sitom tas pats. Tai reiskia kazkas su pacia sistema.
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs azart

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 195
ABS atjungimas*
« Atsakymas #10 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 11:01:21 am »
Padangos gal ir naujos, bt kiek baru i jas priputes ziema??? Ziema visalaik nuleidziu iki 1.7-1.8 bar
Manai atjunges abs tau auto neciuoztu ta slydzia danga? :D Dar toliau isvaziuosi slysdamas be abs. Bei su uzsiblokavusiais ratais auto daug sunkiau vadyti ir manevruot, reikia patirties.
Va taip gali atrodyti tavo stabdymas be ABS
http://www.youtube.com/watch?v=6vJQr_ZzTRQ
http://www.youtube.com/watch?v=wCVs4Gx-O_w
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 13, 2010, 15:04:50 pm sukūrė mind »
festina lente

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Atsakymas #11 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 11:13:33 am »
Bet koks stabdymas, kai praslydus vienam ratui atblokuojami stabdziai visiem ratam ir tada vaziuji lyg net stabdzio nespausdamas, riedi tiesiog i kliuti. Koks is tokio stabdymo efektyvumas? Be ABS stabdai, matai kad slysti, atleidi, vel stabdai. O cia.... Sakau, su bulka be ABS net ir ant pliko ledo ne vienos avarijos nepadariau, kazkaip apsiejau be ABS ir sustabdydavau. Dabar tipo geris yra ABS, o jauciuosi kaip isvis be stabdziu. Briedas kazkoks. Ar as  neteisus?
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs Kestutis777

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 915
ABS atjungimas*
« Atsakymas #12 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 11:16:28 am »
Citata
lioska parašė:
Anadien isvazinejau is kiemo, buvo truputis leduko, stabdziau, nes atvazinejo masina ir man kale per pedala ir as isvaziavau i kelia islysdamas pries ta masina.
Kita situacija buvo, norejau pasukti i posuky, pradejau stabdyti, tada man pradejo kalenti per pedala ir pravaziavau ta posuki.
Tai kodel tada as taip islendu i kelia, pravaziuoju posuki? Pries sita Avensiu turejau bulka, ten nieko nebuvo, jokiu kompu, stabilumu ir pan, ir tokiu bajeriu nebudavo.
Tai tada garbinga komisija paaiskinkit man zaliam, kodel jis kaldamas per stabdi mane toliau nesa, toliau vaziuoju, nors su bulka vazinedamas tokiu atveju nepatyriau. Su bulka budavo spaudi stabdi, ji ciuozia, atleidi ir vel spaudi. Normaliai sustodavau ir jokiu tokiu kritiniu atveju per 2 metus neturejau. O cia tik prasidejo ledukai iskart avarines situacijos.
BUKIT GERI, PAAISKINKIT KODEL TAIP YRA IR KA DARYT KAD TAIP NEBUTU?
Nepykit kad uzdavineju gal "durnus" klausimus, bet man jie nera durni. Dekui uz atsakymus :)


Kaip pats rasei, mini ir atleidi, o paskui vel mini :) ABS butent tai ir daro. Tas kalimas yra tas atleidinejimas.....
O ciuzimas visada yra, jei labai slidu. As su saviskiu irgi slystu. Nesipuotos padangos ant ledo slysta ;) Tai yra normalu :) Todel vazineju zymiai atsargiau, laikaus distancijos ir kiekviena slystelejima priimu kaip pamoka ir treniruote ateinancioms situacijoms, tad vertink tas pamokas.
Norvegijoje vairavimo kursuose yra dvigubas pravaziavimas. Laikai teises vasara, bet ziema reikia vel daryti pravaziavima is naujo. Tai vadinasi slidus vairavimas. LT tas dar nepraktikuojama....
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 13, 2010, 11:17:26 am sukūrė Kestutis777 »

Neprisijungęs horn

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1355
ABS atjungimas*
« Atsakymas #13 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 12:10:02 pm »
Pritariu lioskai 100% ABS žiemą yra gaidys. Carina su ABS, visiškai nenori stabdyti prieš sankryžas, perėjas, posūkius, per koją kala ir važiuoji vos vos lėtėdamas, o jeigu stabdydamas dar traukiu rankinį stabdį, sustoja akivaizdžiai greičiau. Su civicu be ABS mini stabdį, ratai slysta, bet sustoji ten kur nori, apytiksliai 30% stabdymo kelias trumpesnis, nors padangų beveik nelikę. Galiu bet kam parodyti, kad stabdant be ABS su tuo pačiu automobiliu sustosiu keliais metrais ar net keliolika metrų greičiau slidžiam kelyje ;) ABS neveikia ne tik slidžiame kelyje, bet ir sausame, pvz susibangavusiu asfaltu neįmanoma staigiai sustabdyti, gal 2 k. ilgiau stabdo.

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #14 Įrašytas: Gruodžio 13, 2010, 12:33:42 pm »
Citata
lioska parašė:
Bet ABS atblokuoja slystanty rata. Tuo paciu atblokuoja ir likusius 3 ratus ir stabdymo pas mane nesigauna. Ar as kluystu?


ABS atblokuoja tik slystanti rata. Kiti ratai ne prie ko... bet tu aisku stabdai kaip tipine moteris turbut... mini pedala i dugna ir viskas... blokuojasi 3 ratai is keturiu- ir tuo metu 3 ratai atblokuojami...  atsargiau stabdyk- lengviau sustot bus...

Apskritai ziema vazinet reikia ismokt :D
Jei taip jau biesina tas ABS'as trauk lauk saugikli ir nesuk galvos... :)
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 13, 2010, 12:34:45 pm sukūrė fennix »
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!