Autorius Tema: ABS atjungimas*  (Skaityta 188563 kartus)

Neprisijungęs mind

  • Vyr. Moderatorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 2203
ABS atjungimas*
« Atsakymas #30 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 12:06:36 pm »
Citata
ryckak parašė:
ABS pailgina stabdymo kelia sniege, zvyre, smely.. zodziu biriam grunte, nes uzsiblokave ratai ji sustumia pries save ir taip greiciau sustoja


Tai ar pailgina ar greičiau sustoja? Apsispręsk.
Darbas yra tiems, kas nemoka žvejoti. :D

Neprisijungęs horn

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1355
ABS atjungimas*
« Atsakymas #31 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 12:55:37 pm »
Citata
mind parašė:
Citata
ryckak parašė:
ABS pailgina stabdymo kelia sniege, zvyre, smely.. zodziu biriam grunte, nes uzsiblokave ratai ji sustumia pries save ir taip greiciau sustoja


Tai ar pailgina ar greičiau sustoja? Apsispręsk.


Prailgina ABS, greičiau sustoja be ABS-gal neperskaitei iki galo?

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #32 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 13:30:51 pm »
Siaip kad per daug nepezet veju-su abs stabdymo kelias yra ilgesnis nei be abs tuo atveju jei stabdoma tinkamai- neblokuojant ratu... Pavirsius nesvarbu... visiskai... Del 200 gramu smelio ar sniego stumimo pries rata automobilis greiciau nesustos... Jei jau tokias aktualias smilkmenas gvildenam tai galit prisirist  ant virves puskilogramine lentute ir ismeskit pro langa uz jos laikydami... taip  suprasit kiek daug zvyro ar sniego tas automobilis stumia...
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs zibalas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 63
ABS atjungimas*
« Atsakymas #33 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 18:10:14 pm »
abse yra 3 saugiklei .1 paceme bloke.To didelio man irgi nepavyko isimt kai buvo problema su abs.O 3 atrodo prie didelio,
gold

Neprisijungęs ryckak

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 223
ABS atjungimas*
« Atsakymas #34 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 19:24:34 pm »
fennix, tu kada irkluodamas valti pamik ir ismesk ant virves prirista zaislini kibireli ir suprasi kiek kartais tos "smulkmenos" daug reiskia. Kaip minejau, as kalbejau faktais ne savo fantazijomis, skaiciau ABS specifikacijose, o ne ant pieno pakelio. Ant rimtesniu auto (dazniausiai offroad) ABS issijungia su mygtuku tam reikalui.
azart, jei ABS toks geras dalykas, kodel jo pvz.: ralio tackese nera? rali paminejau, nes ten reikalinga auksciausio lygio vairavimo technika, nesakau, kad reikia ralineti gatvese, bet kas bent kiek aukstesnio lygio vairavimo technika turi, tas tikrai be ABS tvirciau prie vairo jauciasi, nes zino, kad avarineje situacijoje viskas nuo jo priklauso, o ne nuo ABS

P.S. fennix pagal tavo logika - sipai ant padangu: taigi sudniekiai ten, smulkmena, bet ziurek, kaip itakoja stabdyma ant ledo, arba protektorius- milimetras sen milimetras ten, nesvarbu ane? kas tas milimetras, smulkmena...
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 14, 2010, 19:43:17 pm sukūrė ryckak »

Neprisijungęs horn

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1355
ABS atjungimas*
« Atsakymas #35 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 20:15:56 pm »
fennix-ne dėl smėlio kiekio po ratais be ABS geriau stabdo, o kadangi ratai gali stabdyti labai didele jėga, nebūtinai jie turi blokuotis. Kitas reikalas kai smėlio patenka po ratais ir bandai stabdyti su ABS, tada sustabdyt praktiškai neįmanoma, nes sistema "jaučia" slydimą ir pati neleidžia smarkiai stabdyti.

Neprisijungęs Kestutis777

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 915
ABS atjungimas*
« Atsakymas #36 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 23:09:42 pm »
Citata
Animal parašė:
Cia vasara man taip buvo, kad zmogus ties pereja pradejo eit ir teko staigiai stabdyti tiesa pirma kart taip staigiai turbut stabdziau nes nesinorejo pamust pesciojo ir iskart signalas ant viso svieto kaukt pradejo tiesa atmynus stabdzio pedala signalas nustojo.

Cia manau toyota specialiai taip del saugumo sumetimu padare :)


Kelintu metu ta tavo toyota?

Neprisijungęs Kestutis777

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 915
ABS atjungimas*
« Atsakymas #37 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 23:12:47 pm »
Citata
ryckak parašė:
ABS pailgina stabdymo kelia sniege, zvyre, smely.. zodziu biriam grunte, nes uzsiblokave ratai ji sustumia pries save ir taip greiciau sustoja, su ABS stabdymo kelias gerokai ilgesnis ir cia ne mano mintys, o taip jau yra. ABS atjungti galima tik isemus saugikli (paprasciausias variantas) kompas mes klaida, bet del to nereikia sukt kiausu

P.S. as pats asmeniskai visiskai esu atjunges ABS, nes man jis trukdo.


OK. Sakykim, tu stabdai, bet suvoki paskutine akimirka, kad nesugebesi sustoti, deja, negali vairuoti kripties, nes auto slysta kazkaip i prieki. Su ABS galima bandyti aplekti kliuti, tuom bandant sumazinti pasekmes...

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #38 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 23:21:52 pm »
Pas mane tai apskritai nera nei abs, nei stabilumo kontroles nei praslydimo kontroles. Ir sekmingai vaziuoju lenkdamas visus, lipdamas nevalytu kelio dalimi i kalna lenkdamas valyta dalimi vos kopiancius naujus automobilius... ir nebijau kad galas slydineja ar kad automobilis atseit nevaldomas.... ir dar kai kuriuos posukius powerslidu praeidamas...  Bet tam reikia susigyvent su automobiliu... Gaila kad mano rankinis numire :(... sia ziema teks vazinet be jo...
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs ryckak

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 223
ABS atjungimas*
« Atsakymas #39 Įrašytas: Gruodžio 14, 2010, 23:33:42 pm »
Kestutis777, tavo nurodytu atveju, suki vaira i norima pakeisti krypti, atitinkamai pagal greiti isimeti pavara ir spaudi gaza (turint galvoje, kad tavo priekiniai varomi), garantuotai pakeisi judejimo, tam zinoma reikia, bent minimaliu igudziu. Yra vienas dalykas, kuri reikia zinoti - avarinese situacijose reikia daznai daryti, tai kas is pradziu atrodo, jog priestarauja sveikai logikai ir tik geriau pasigilinus supranti, kad tai visgi logiska ir efektyvu.

Neprisijungęs Memelis

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 962
ABS atjungimas*
« Atsakymas #40 Įrašytas: Gruodžio 15, 2010, 00:16:10 am »
Kas tinka profesionaliems vairuotojams, tas netinka masems. Jei kas jauciasi tokiu ir ABS jam trukdo vairuot, tai tegul ir atsijungia ji. Kadangi as saves prie tokiu nepriskiriu, tai man jis reikalingas. Kaip ir sakiau, kiek zmoniu, tiek nuomoniu. Del to gyventi tik idomiau...
'04 Avensis Liftback 2.0 D4D Linea Sol
'09 Corolla Verso 2.2 D-CAT Linea Sol Sport

Neprisijungęs fennix

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 978
ABS atjungimas*
« Atsakymas #41 Įrašytas: Gruodžio 15, 2010, 00:36:29 am »
butent... Kas jauciasi sugebas valdyti savo masina... tegu daro ka nori bet tada ir jokiu nusiskundimu kad nebutu... :) as nesu uz abs nes ziema man patinka paciuzinet :) nedaug bet tas man teikia malonuma :) Ir kuo daugiau vaziuoji su pilna automobilio kontrole tokiais keliais- tuo daugiau igudziu susirenki ateiciai...
Bet kuriuo atveju, broliai ir seses, vazinekim saugiai...
Viena Celica gerai, bet dvi dar geriau!!!

Neprisijungęs Kestutis777

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 915
ABS atjungimas*
« Atsakymas #42 Įrašytas: Gruodžio 15, 2010, 11:06:54 am »
Citata
ryckak parašė:
Kestutis777, tavo nurodytu atveju, suki vaira i norima pakeisti krypti, atitinkamai pagal greiti isimeti pavara ir spaudi gaza (turint galvoje, kad tavo priekiniai varomi), garantuotai pakeisi judejimo, tam zinoma reikia, bent minimaliu igudziu. Yra vienas dalykas, kuri reikia zinoti - avarinese situacijose reikia daznai daryti, tai kas is pradziu atrodo, jog priestarauja sveikai logikai ir tik geriau pasigilinus supranti, kad tai visgi logiska ir efektyvu.


Skaiciau knyga "Saugus greitis", kurioje visa tai parasyta, tad zinau apie ka kalbi, bet avarineje situacijoje nera laiko mastymams ir veiksmu apgalvojimui. Galima vis tai padaryti, jei esi rali vairuotojas, bet kazkodel labai daug masinu islekia is kelio, butent del to, kad be ABS stipriai uztabdzius masina tampa nebevaldoma ir slysta tiesiai, nesvarbu, i kokia puse vairas pasuktas.
Karta mano dukte prasikirto kakta. Greitosios pagalbos telefono numeris tiesiog isgaravo is galvos. Rimtai, negalejau so prisiminti!
Kiek daug zmoniu, pamate kliuti pries save ir suvokdami, jog negali iki jos sustoti, jungs pavara ir spaus akseleratoriu? Manau, daug ju sutinka su tuo, kad tai teisingas veiksmas, bet kiek is ju tai padarys?
Cia kaip su girtais vairuotojais, visi jie zino, kad negalima, visi jie zno jog gali padaryti avarija del suletejusios reakcijos, bet vistiek vaziuoja.......
Daug kas aiskina, kad nesipuotos padangos levos, bet vazineju su jomis ir jauciuosi saugiai ir jei reiks staigiai stabdyti, tai zinau, kad jei nesugebesiu sustoto iki kliuties, pasuksiu vaira ir ABS leis man aplenkti kliuti, nors kitas varijantas bus griovys. I griovi ileksiu letedamas, o ne spausdamas akseleratoriu.

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
ABS atjungimas*
« Atsakymas #43 Įrašytas: Gruodžio 15, 2010, 11:07:01 am »
Zibalas, o kur yra tie kiti 3 saugikliai? Prie to didziojo yra dar du.
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW

Neprisijungęs lioska

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 181
Buvo 2001 Avensis T22 2.0 D D4D 81kW
Dabar 2006 Corolla Verso 1.8 B 95kW