Autorius Tema: Remontuoju pats  (Skaityta 39728 kartus)

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #60 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 05:48:46 am »
Citata
dzonas parašė:
Citata
Skirtumo praktiskai nesijaucia, variklis uzsiveda lengvai, gal po uzvedimo kaskoks lyg truputi kitoks darbas, bet cia tik gal. Nes realiai jai nezinociau kad zvakes atjungtos tai nieko ir nesuprasciau.

Nu blyn

O tu tikrai nuo magistrales nukelei ateinanti laida? ne saugikli, ne rele ar dar ka nors, bet butent laida nuo pirmos zvakes ?


Net ne nuo priekines bet dar pries priekine, ir net paziurejau ar netycia ta syna is kitos puses niekur nepajungta. Galesiu foto imesti.

Ir nuimta laida buvau uzisoliaves ir  taip pora dienu vazinejau :) .

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #61 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 08:07:01 am »
Citata
bemsas parašė:
Jei masina salta blogai kuriasi, reikia tikrinti 2 dalykus:

1. pakaitinimo zvakes
2. Kompresija

Cia sitos salygos galioja, jei su kuro filtru jokiu problemu nera ir jis nera uzsales.


Siaip manyciau kuras itakoja nemazai ir man paaikino jog akumas su starteriu turi nemaza itaka. Paaiskinsiu taip kaip man aiskino:

Dyzeli spaudziant jis kaista, bet veikiamas aplinkos ji iskart sala. Ir kuo greiciau vyksta suspaudimas tuo maziau ji speja atsalti.
 Taigi jai akumas nors kiek pavarges dyzeliuka uzkurti darosi daug sunkiau, net jai visos zvakes kaitina ir kuras geras.

Neprisijungęs Bemsas

  • Vyr. Moderatorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 6824
Remontuoju pats
« Atsakymas #62 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 08:54:51 am »
Citata
S_Kulikauskas parašė:

Siaip manyciau kuras itakoja nemazai ir man paaikino jog akumas su starteriu turi nemaza itaka. Paaiskinsiu taip kaip man aiskino:

Dyzeli spaudziant jis kaista, bet veikiamas aplinkos ji iskart sala. Ir kuo greiciau vyksta suspaudimas tuo maziau ji speja atsalti.
 Taigi jai akumas nors kiek pavarges dyzeliuka uzkurti darosi daug sunkiau, net jai visos zvakes kaitina ir kuras geras.


Na aisku akumas turi buti geras, nes dyzelini motora prasukti yra 3x sunkiau, negu benzinini. Benzininis turi ~10atm slegi cilinduose ir zvakes, kurios uzdega benzina, o dyzelis ~30atm. Dyzelis uzsikuria tik nuo suspaudimo, ten nera jokiu zvakiu, kurios duoda kibirksti. Tiesiog kuras uzsidega savaime cilindre nuo suspaudimo. Jei kompresija bus kokiu 20atm cilinde - uzvesti bus problematiska, nes kuras neuzsidegs, kol nebus reikiamas slegis cilindre.
Prie zemos temperaturos dyzelinas sunkiau uzsidega, todel tam, kad pasildyti cilindra ir naudojamos pakaitinimo zvakes.

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #63 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 08:57:54 am »
 Na jai neklystu mano masinoje gal apie 16 atmosveru ir kuriasi puikiai :) .

GALLANT

  • Svečias
Remontuoju pats
« Atsakymas #64 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 09:13:39 am »
30 ir daugiau atm buvo senesniuose varikliuose, pas mus darbe yra Scania sunkvezimis kokiu 30m senumo, tai kuriasi is puse apsisukimo prie -30, o pakaitinimo zvakiu nera, tai speju kompresija koks 35atm kaip minimum..

Neprisijungęs Bemsas

  • Vyr. Moderatorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 6824
Remontuoju pats
« Atsakymas #65 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 11:05:39 am »
Citata
S_Kulikauskas parašė:
 Na jai neklystu mano masinoje gal apie 16 atmosveru ir kuriasi puikiai :) .



Su 16 neuzsikurs :) Toyotose d4d maziausia gali buti 24.

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #66 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:10:52 pm »
Jai teisingai suprantu tai mes kalbam apie "compression ratio" http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=3504 tai va cia teigiama jog mano tipo varikliukas turi 16,8 , ar as kaska netaip suprantu?

Manau todel daug kas (iskaitant ir mane pati) suabejojo, kad kursis be pakaitinimo. Nes slegis kaip ir permazas.

GALLANT

  • Svečias
Remontuoju pats
« Atsakymas #67 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:21:42 pm »
Kompresija ir suspaudimo laipsnis skirtingi dalykai ;)

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #68 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:25:16 pm »
Citata
GALLANT parašė:
Kompresija ir suspaudimo laipsnis skirtingi dalykai ;)



Aaaa....   . Tai visgi kas yra kas. Ir gal zinai kur galima suzinoti kiek turi buti 1AD-FTV variklyje?

GALLANT

  • Svečias
Remontuoju pats
« Atsakymas #69 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:41:05 pm »
Suspaudimo laipsnis tai yra tas skaicius kuri rodo manometras, kai matuojant kompresija stumoklis pirma karta uzkyla i virsu, o tas dydis kuri pripumpuoja is keliu kartu vadinasi kompresija.
Tamstos variklio suspaudimo laipsnis turi buti 16.8, o kompresija 22-27 barai.

Negi sunku atsiversti Autodata 3.38 ?

Neprisijungęs dzonas

  • Pilnavertis narys
  • ***
  • Įrašai: 219
Remontuoju pats
« Atsakymas #70 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:46:02 pm »
Nukopijavau (autorius ne as):

Suspaudimo laipsnis yra teorinis ir nekintantis. Tai santykinis dydis, isreiskiamas kaip degimo kameros ir cilindro darbinio turio santykis. PVZ 10:1, tai reiskia, kad darbinis cilindro turis nuo ART iki VRT yra 10 kartu didesnis nei degimo kameros turis.

O kompresija yra dydis, parodantis, koks yra slegis cilindre, ir, devintis varikliui, mazeja (neskaitant to atvejo, kai tepaliniai ziedai nusideveje, ant ju patenka tepalas ir dirbtinai sukelia kompresija), pavyzdziui 12 atmosferu.
15 metu su dyzeliu

Neprisijungęs S_Kulikauskas

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 659
  • Toyota Auris 2.0
Remontuoju pats
« Atsakymas #71 Įrašytas: Kovo 07, 2012, 12:49:26 pm »
 Nu jo prisiminiau kad senais laikais Ziguliukams su kaskokiu prietaisiuku matuodavom patys. Tai i zvakes vieta ikisdavai ir sukdavai starteri, (beje niekas ten neprisiponpuodavo, nes su kiekvienu apsisukimu vostuvai atsidaro) , o kaskada esam vare i servisiuka kur tikrino su kompresoriumi.
 Kiekviena cilindra tikrindavo trijose pozicijose, Apacioje, vidury ir virsuje. Ir pagal tai jie netik apie ziedu stovi spresdavo, bet ir apie vostuvo uzsidaryma.

Tai kiek gi realiai slegis cilindruose kurimo metu pakyla? 16 ar 27 ?