Autorius Tema: LT: nuo Vilkijos link Jurbarko  (Skaityta 4813 kartus)

Neprisijungęs Smac

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 810
  • +37067068088
    • www.dancesportinfo.lt
LT: nuo Vilkijos link Jurbarko
« Įrašytas: Lapkričio 20, 2009, 11:20:13 am »
Modeliuka
Aš gal papildysiu Ketvirtojo pasakojimą truputį detaliau. Jei ką pamiršau, pridėkit kiti.
Maršrutas palei Nemuną nuo Vilkijos link Jurbarko turbūt pats įspūdingiausias Lietuvoje, kadangi likusios kelios pilys,  dvarai ir piliakalniai su įspūdingu vaizdu. Smagu kai galima patekti į tas pilis ar dvarus. Vilkijos dvare taip ir nepabuvojau. Šiaip miestelis labai įspūdingoje vietoje stovi. Manau nuo bažnyčios šventoriaus ar kažkur šalia turėtų atsiverti įspūdingas vaizdas. Þemiau yra puiki aikštelė  sustoti, kur vaizdas tiesiai į upę. Tik Vilkijoje esu mačiusi kaip plukdomi sėliai. Seredžiuje tiesiog gražus reginys kur įteka Dubysa į Nemuną. Yra didžiulis piliakalnis - Palemono kalnas. Jau į jį įkopti yra kas veikti. Bet vaizdai atperka visą prakaitą. Kažkur aplink Seredžių yra puikus Belvederio dvaras. Likę pastatai įspūdingi. Viduje neteko būti, bet sakė būna vietiniai berniukai, kurie kažkur pro skylę gali į vidų nuvesti. Kiek minėjo pažįstami, tai dvaras viduje buvęs fantastiško grožio. Man smalsu, reiks kada vasarą vėl ten nulėkt. Toliau seka Veliuona su savo dviem piliakalniais, kurių vienas vadinamas Gedimino kapu. Palaipioti yra kur :) Dar vienas grožis, tai Veluonos dvare augantis retas mūsų kraštuose tulpmedis. Fantastiški jo žiedai - geltonos mažos tulpės. Pati dvaro sodyba medinė, bet jo parkas pilnas retų medžių.  Raudonės pilyje dabar įsikūrusi mokykla. Buvau užlipus į tą bokštą, tai vaizdas super gražus. Labai patiko šalia esanti šimtamečių didžiulių liepų alėja. Ir šiaip visų dvarų parkai Lietuvoje buvo puikiai suformuoti. Toliau Šilinė arba kaitaip Pilis I. Turbūt viena didžiausių tame regione išlikusių. Galima puikiai joje pasivaikščioti, užlipti į bokštus ir pro angas pasižvalgyti. tik gaila, kad visuduje nelikę jokios autentikos. Kai buvau, viskas buvo paskendę remontuose. Kiek teko išgirsti, atrodo ji priklauso dailės akademijai, tai pamatyti rasti įvairiausių jaunųjų meninkų darbų. Kaip papsakojo ten sutiktas prižiūrėtojas, viename įėjime kaip slenkstis yra įmūrytas didelis akmuo, kuris, pasak jo liudijimų, pranašauja lietų. Šiaip gražus likęs parkas su tvenkinukais. Yra kur pasivaikščioti ir pasigrožėti.
O toliau jau Jurbarkas. Tiesa sakant ten daug nieko nesu apžiūrėjusi. Nors pats tas kelias link Šilutės irgi pilnas garsių miestelių.
O šiaip tai kiekvienam turinčiam auto tikrai rekomenduoju nuvažiuoti į Rusnę, Mingės kaimą. Tikrai turim nuostabią gamtą :)

Na kitą kartą gal papasakosiu apie nesenus  pasivažinėjimus po Þemaitiją. Manau ir NNZ prisijungs, pridės žodį kitą ar foto :)

ketvirtasis
Yra Lietuvoj labai gražus maršrutas: palei nemuną nuo Raudondvario iki Jurbarko. Blemba tokios gražios vietos, rekomenduoju. Mes aną rudenį važiavom su "reikalais' į Tauragę plentu, o tuo pačiu keliu gryžt nesinorėjo. Tai toliau link Jurbarko pro jį palei Nemuną. Tai vaje, vaje net širdis apsąlo koksai grožis "palei pat namus". Bet gryždami nelabai ką spėjom aplankyti - apžiūrėti. Sulaukėm savaitgalio pasiėmėm sumuštėkų kavos ir į kelionę. A prieš tai internete susiradom lankomas vietas bei "apžvalgos taškus".
Ruduo buvo gražus saulėtas savaitgalis, nors žmona biški sirguliavo vistiek išvažiavom numatytu maršrutu. Pamatyti reginiai viską kompensavo su kaupu.
Na man neišeis taip vaizdingai nenupasakoti kaip "Vanitas". Bet pasitaikius progai tikrai važiuosime dar kartą.
Poto domėjomės maršrutu link Birštono, rinkau info brt nelabai kas gavosi.
« Paskutinį kartą keitė: Lapkričio 20, 2009, 21:42:37 pm sukūrė Smac »
Nerasykit man asmeniniu pranesimu, jei nenorite laukto po puse metu atsakymo :) Geriau e-mailu :)

Neprisijungęs NNZ

  • Vyr. Moderatorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 3063
  • Avensis I D4D 81kw
Ats: LT: nuo Vilkijos link Jurbarko
« Atsakymas #1 Įrašytas: Lapkričio 20, 2009, 11:55:48 am »
na aš savo keliones, galiu tik foto/video reportažais parodyt, tokios iškalbos kaip pas nekurios nėra ;)
Geriau nežadėti, nei pažadėjus neištesėti.(Ekleziastas)

Neprisijungęs guners

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 610
Ats: LT: nuo Vilkijos link Jurbarko
« Atsakymas #2 Įrašytas: Lapkričio 20, 2009, 15:22:34 pm »
Vasara daznokai tenka vaziuoti panemune, varau i Nemuno zemupi zvejot:)
Vat ten irgi graziu vaizdu yra(rambynas, delta,vokiska architektura miesteliuose);)
Sąžiningumas-brangi vertybė, nesitikėk jo iš pigaus žmogaus.