Toyota Klubas : ToyotaClub.lt

Žalieji => Prius => Temą pradėjo: Avalon Lapkričio 21, 2018, 21:12:11 pm

Antraštė: Hibridinių automobilių baterijų kaina?
Parašė: Avalon Lapkričio 21, 2018, 21:12:11 pm
Išsilaikęs teisęs noriu pirktis hibridinį automobilį ir labiausiai tikėtina Toyota Prius. Kiek teko studijuoti hibridai turi daug pranašumų prieš senesnes mašinas dėl kuriu pasidarė labai įdomus. Tačiau hibridinių automobilių pagrindinis trūkumas yra baterijos. Šiuo metu labiausiai naudojami ličio ar nikelio metalo hidrido akumuliatoriai neturi pakankamai energijos talpos. Taip pat baterijos turi ribotą įkrovimo-iškrovimo skaičių, talpa su laiku mažėja. Ličio baterijos gali užsidegti susidarius dendritams.
Aišku sparčiai vystantys technologijoms baterijos turėtų patobulėti. Ateityje dabartinių baterijų problemas galėtų išspręsti grafeno superkondensatoriai ar „Kieto būvio“ (Solid state) baterijos, kurios turėtų net didesne talpą ir spartų įkrovimą, būtų kompaktiškesnės ir lengvesnės. Tai labai tikiuosi, kad tokios jau greitai atsiras prekyboje. Bet kolkas teks naudotis senesnėmis baterijomis todėl norėjau sužinoti kokios baterijų ar jų celių kainos ir kur jas geriausia pirkti? Serviso aptarnaujančio Toyota Prius automobilius darbuotojas minėjo, kad NiHM kaina yra apie 2000Eu, bet nieko daugiau.
Pirksiu greičiausiai naudotą automobilį todėl norėjau sužinoti į ką reiktų atkreipti dėmesį perkant, kokių metų modelį patartumėtę? Biudžetas bendrai iki 4000 - 5000Eu. Gal yra dar kokių hibridų minusų, kuriuos reikėtų žinoti? Ar didelės Prius priežiūros kainos lyginant su tradiciniais benzininiais automobiliais?
Antraštė: Ats: Hibridinių automobilių baterijų kaina?
Parašė: slashas Lapkričio 21, 2018, 21:50:39 pm
Čia apie priusų baterijos kaina tema ar diskusija apie grafeną? Kažkaip kolega konkretumo trūksta, tiek teksto :)
Pirk pagal stovį ir svarbiausiai ne buvusį taksį, pagal biudžetą išeina antros kartos priusas kurį labai mėgsta taksistai, tad jų kainos tokios pačios kaip prieš du metus... Baterijos naujos neverta pirkti, pakankamai nebrangiai sugedusios celės keičiasi. Turime šeimoje tokį ir jokių bėdų nekeliantis automobilis, tik aš skaitau tai puikus miesto automobilis, bet tikra tragedija užmiestyje :)
Antraštė: Ats: Hibridinių automobilių baterijų kaina?
Parašė: MindaugasB Lapkričio 21, 2018, 22:02:40 pm
Is didelio rasto isejo is krasto, yra tokia patarle :) Speju, kad daugiau i foruma nebesugris.