Namai   Forumas   Registruotis   Prisijungimas
.:Meniu:.
Partneriai

Lankomumas

Prisijunkite

Toyota iQ Tokviloje pasirodys jau gegužės mėnesį
Nė trijų metrų nesiekiančiame automobilyje telpa keturi keleiviai. Kurdami šį kompaktišką automobilį, Toyota inžinieriai atkakliai ieškojo įvairių sprendimų, kaip būtų galima sumažinti automobilio komponentus ir sutaupyti kuo daugiau vietos. Bendromis Japonijos ir netoli Nicos įsikūrusio Toyota Europos dizaino centro ED2 inžinierių pastangomis pasaulį išvydo neįprastos išvaizdos patogus automobilis, kuriuo gali keliauti trys suaugusieji ir vienas vaikas.

Šiame inžineriniame šedevre pritaikyti šeši nauji erdvę taupantys sprendimai
Erdvų ir komfortišką iQ pavyko sukurti įdiegus daug įvairių patobulinimų bei naujų sprendimų. Iš jų minėtinas priekyje sumontuotas diferencialas ir pakeltas centrinis vairo mechanizmas, po automobilio dugnu įrengtas plokščias degalų bakas bei itin ploni sėdynių atlošai.

Tvirtas kėbulas ir trumpos iškyšos sudaro „rimtos mašinos“ įspūdį. Kurdami naujoviško dizaino iQ modelį, inžinieriai iki minimumo sumažino automobilio užlaidas, o pagrindinį svorį paskirstė tarp priekinių bei galinių ratų. Todėl šis automobilis yra stabilesnis ir geriau valdomas. Ši lenktyniniams automobiliams būdinga dizaino koncepcija lemia puikias iQ važiavimo savybes ir tikrą vairavimo malonumą.

Naujasis iQ – mažą CO2 kiekį išskiriantis automobilis aplinką puoselėjančiai visuomenei
iQ – dar vienas Toyota žingsnis į priekį, įgyvendinant bendrą CO2 mažinimo planą. Šis automobilis į aplinką išskiria ne daugiau nei 99 g/km teršalų, o jo vidutinės kuro sąnaudos siekia 4,3 l/100 km. Siūlomi varikliai ir transmisijos su Toyota Optimal Drive sistema patenkins pačius įvairiausius poreikius: automobilyje komplektuojami 1 l ir 1,33 l VVT-i benzininiai ir 1,4 l D4-D dyzeliniai varikliai su mechanine, pastoviai kintamojo veikimo Multidrive arba šešių laipsnių pusiau automatine Multimode transmisijomis užtikrina mažą teršalų kiekį, didelę galią ir malonius vairavimo pojūčius.

Didžiausias prioritetas teiktas saugumui
Siekiant pelnyti aukščiausią – penkių Euro NCAP žvaigždučių įvertinimą, praleista daug laiko ieškant tobulų konstrukcinių sprendimų ir atliekant begalę vidinių saugumo testų. Šios pastangos nebuvo bergždžios: 2009 m. naujojo iQ saugumas pelnė maksimalų įvertinimą pagal sugriežtintą naują Euro NCAP vertinimo sistemą. iQ modelyje gausu aktyviosios saugos įrangos: iš viso devynios oro saugos pagalvės, įskaitant pirmąją pasaulyje galinio lango užuolaidinę oro saugos pagalvę, pagalbinė stabilumo kontrolės sistema (VSC+), traukos kontrolės sistema (TRC) bei stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) su elektronine stabdymo jėgos paskirstymo sistema (EBD). Tai byloja, jog naujasis iQ saugos technologijomis gerokai pranoksta savo klasės atstovus.

Radikalus iQ dizainas – japoniškosios Toyota estetikos atspindys
Naujajame iQ įprasminta J faktoriaus idėja, atspindinti japoniškosios estetikos sampratą. Ši dizaino koncepcija į vieną harmoningą visumą susieja tris elementus – tobulą disbalansą, integruotų komponentų vienovę ir laisvų formų geometriją. Jos esmė – paradoksų ir prieštaringų elementų jungimas, pavyzdžiui, tuščio ir pilno, lygaus ir šiurkštaus. Tai paprasta, tačiau intriguojanti dizaino koncepcija, pritaikyta automobiliui.

Trys įspūdingi įrangos lygiai
iQ montuojama nepaprastai patraukli įranga. Dabar bus siūlomi du įrangos lygiai – iQ ir iQ2. Standartinės iQ įrangos sąraše puikuojasi visa būtina komforto ir papildoma aukštos kokybės įranga, pavyzdžiui, garso sistemos valdikliai ant vairo ir tamsintas stiklas. Aukštesnio lygio iQ2 modeliai savo įranga prilygsta didesniems automobiliams: juose montuojamas automatinis oro kondicionierius, Smart Entry & Start sistema, automatiniai prieblandos ir lietaus jutikliai. iQ3 bus komplektuojamas su neprilygstamu 1,33 l VVT-i varikliu ir išsiskirs ypatingais 16 colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Kaina – nuo 44 840 litų
Naujojo Toyota iQ modelio su 1 l VVT-i varikliu kaina prasideda nuo 44 840 litų, o su pastoviai kintamojo veikimo Multidrive transmisija – nuo 48 630 litų.

.:Naujiena paimta is puslapio www.Tokvila.lt:.
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Degalų kainos