Autorius Tema: Oras atsukus tepalų kurką  (Skaityta 15276 kartus)

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Oras atsukus tepalų kurką
« Įrašytas: Birželio 20, 2015, 16:44:35 pm »
Važiuodamas į kalną pastebėjau, kad mano D4D 2.0 avensis mėlyną dūmą metą. Turiu universalą, tai per galinį langą prieš saulutę dūmus nesunku pamatyt, o ir mašinos važiuojančios iš paskos šiek tiek sumažina greitį, kad nereikėtų uostyti. Visa tai įvyko ties ~60km/h bėgėjantis į gana neblogą kalną (Vilniečiams: nuo baltupių stotelės link santariškių Kalvarijų gatve).

Kiek pamenu yra toks paprastas testas: atsuki tepalų kurką ir ją neprisukęs uždedi. Jei ji nukrenta - žiedai (arba cilindrai) yra nusidėvėję labai stipriai ir nieko jau nepadarysi. Atsukau aš tą kurką, tai oro eina lauk tikrai daug (ant laisvų, 750rpm), kurką uždėjus ji labai šokinėja, manau, kad nukristų jei visiškai neprilaikyčiau.

Tikrinau tepalų lygį. Buvo taip, kad prieš 2k km keičiau tepalus į 10w40 (kaip ir visada) ELF'o ir nenutaikiau, užpyliau per daug. Važinėjaus dieną su šiek tiek daugiau tepalų nei max. Sekančią dieną nupyliau iki max (truputuką žemiau). Po 2k km dabar tepalai yra visiškai per vidurį (totali norma). Man tepalai visada šiek tiek degdavo, kas mėnesį (po ~1200km), ar kas du (~2400km) šiek tiek užpildavau.

Mašina važinėjas maždaug 30% laiko mieste, 50% autostradoj (~140km/h, apsukos nemažos būna, pakrauta) ir 20% šiaip keliukais.

Tai dabar turiu aš jums klausimą: kaip jums yra su ta kurka? Šokinėja ji, ar laikos padėta? Variklis pas mane žinau, kad daug nebežada (pravažiavęs 332000 km). Tiesiog visada maniau, kad turbina šiek tiek leidžia, o ne žiedai.
Gal turite kokių patarimų kaip pats galėčiau tiksliau patikrinti kur tepalas dingsta, kas jį degina? Žinau, kad salnikai vietoj, apžiūrėjau.

Redaguoju: klipukas kaip šokinėja: https://www.youtube.com/watch?v=LE8b3r3-E-E . PVC šlangutė neužsikišus, bet iš ten išeina tikrai maža dalis oro...
« Paskutinį kartą keitė: Birželio 20, 2015, 22:26:06 pm sukūrė t0mas »

Neprisijungęs Egis_

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 897
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #1 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 22:36:41 pm »
nesuprantu kame tu cia ieskai bedos su tuo tepalo uzpylimo kamsiu? situ motoru niekas taip netikrina. Jei jau ir pucia per tepalo uzpylimo kamsti - reiskiasi laikas keisti purkstuku varines saibas ir gumeles. Pamatytai kaip PD varikliams pucia atsukus kad ir apynaujiems... Del to melsvo dumelio, cia manau naturalu kad tokiu metu masinai taip yra - turbina itariu nepirmos jauystes, interkuleri speju irgi neesi vales niekad...mano patarimas tau: neieskok problemos ten kur jos nera.
P.S. Kad ir kaip juokingai nuskambetu, bet is video filmuko tavo motoras dirba graziai bent jau mano ausiai :D

Neprisijungęs ToyotaClub

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 3073
  • Yaris 2005 1.4 D4D
    • ToyotaClub.lt
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #2 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 22:40:55 pm »
O pries tepalu keitima tai buvo ar ne? pas visus turbut sokineja ir pucia:) 3 bent tikrai suskaiciavau forume kurie klause to paties, tarp ju ir as buvau, nors pas mane gumeles keistos, tarpines kaip ir, nes galva lupta buvo. Melyno dumo nemeta tai nesuku galvos.
« Paskutinį kartą keitė: Birželio 20, 2015, 22:43:16 pm sukūrė ToyotaClub »
Toyota Klubo Forumas: ToyotaClub.lt/forumas

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #3 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 22:41:09 pm »
nesuprantu kame tu cia ieskai bedos su tuo tepalo uzpylimo kamsiu? situ motoru niekas taip netikrina. Jei jau ir pucia per tepalo uzpylimo kamsti - reiskiasi laikas keisti purkstuku varines saibas ir gumeles. Pamatytai kaip PD varikliams pucia atsukus kad ir apynaujiems... Del to melsvo dumelio, cia manau naturalu kad tokiu metu masinai taip yra - turbina itariu nepirmos jauystes, interkuleri speju irgi neesi vales niekad...mano patarimas tau: neieskok problemos ten kur jos nera.
P.S. Kad ir kaip juokingai nuskambetu, bet is video filmuko tavo motoras dirba graziai bent jau mano ausiai :D

Čia aš nelabai bėdos ieškau, tiesiog mane domina tokie dalykai. Vos pastebiu ką nors - bandau aiškintis kaip kas yra. Tai nebūtinai reiškia, kad pulsiu kažką tvarkyti :)
Tu teisus, turbina senutė, sparnuotę su pištu minimaliai galima paklibint pirmyn atgal (nežinau ar tai normalu).
Interkūleris žinau, kad yra labai nešvarus - ar tai turi daug įtakos? Jei taip, tai lupsiu lauk ir prasivalysiu :)
Negaliu sakyti, kad jis dirbai prastai. Vienas įtempėjas truputį jau gaišta, bet šiaip mašina nesipurto, papildomų garsų neskleidžia, gal truputį pulsuoja, bet purkštukai taip pat nekeisti :)

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #4 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 22:43:02 pm »
O pries tepalu keitima tai buvo ar ne? pas visus turbut sokineja ir pucia:) 3 bent tikrai suskaiciavau:) forume kurie klause. Tarp ju ir as buvau:) nors pas mane gumeles keistos, tarpines ir buvo manau, nes galva lupta buvo. Melyno dumo nemeta nesuku galvos.
Labai geras klausimas, į kurį sunku atsakyti :D Mesdavo man dūmą užspaudus dugnus, čia tai yra suprantama. Bet niekada nepastebėjau, kad į kalną po truputį bėgėjantis prie tokio greičio išeitų tiek dūmo, kad aš laisvai pamatyčiau bei sekantis vairuotojas pristabdytų.
Technikinę varysiu šio mėnesio eigoj. Pasimatys manau daug kas dūmingumo teste :)

Neprisijungęs ToyotaClub

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 3073
  • Yaris 2005 1.4 D4D
    • ToyotaClub.lt
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #5 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 22:52:07 pm »
Pas mane ir panasiai kazkas pradedi aiskintis, bet kartais be reikalo. Kaip tiek prasukusiam tai manau visai normalu kad to melyno dumelio mestu. Bet is video tikrai variklis dirba graziai. O del tepaliuko valgymo pas mane ir kazkiek jo valgo, dabar bijau numeluoti ar per 12-13 tuks beveik daugiau nei puse litro dapyliau.
« Paskutinį kartą keitė: Birželio 20, 2015, 23:03:48 pm sukūrė ToyotaClub »
Toyota Klubo Forumas: ToyotaClub.lt/forumas

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #6 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 23:04:28 pm »
Pas mane ir panasiai kazkas pradedi aiskintis, bet kartais be reikalo. Kaip tiek prasukusiam tai manau visai normalu kad to melyno dumelio mestu. Bet is video tikrai variklis dirba graziai. O del tepaliuko valgymo pas mane ir kazkiek jo valgo, dabar bijau numeluoti ar per 12-13 tuks beveik daugiau nei puse litro dapyliau.
(y) Viskas aišku tada. Oro srauto matuoklę tikrinau - švari (sakau gal prastą mišinį ima - irgi variantas mėlyno dūmo. Reikės susipilt Neste PRO pravažinėt pilną baką ir pasimatys kiek kuro valgo). Turba nėra tepalais apsipylus (bent iš įsiurbimo pusės), nu interkūleris labai norėtų prasiplaut - reikės čiupt kokį savaitgalį :)
Rakinu temą :)
« Paskutinį kartą keitė: Birželio 20, 2015, 23:09:30 pm sukūrė t0mas »

Neprisijungęs ToyotaClub

  • Administratorius
  • Veteranas
  • *
  • Įrašai: 3073
  • Yaris 2005 1.4 D4D
    • ToyotaClub.lt
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #7 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 23:12:02 pm »
Kada cia maciau rav4 vaziavo tai paspaude i kalniuka nestatu, tai melynas dumas kaip is garvezio, va jam jau reiktu pasiziureti, jei uz saves dumu sleika varo nuolatos, ir ne viena maciau kaip keista toyota kuriai melynas dumas kaip is garvezio, turbut vaziuoja ir galvos nesuka arba nemato per uztamsintus stiklus:)
Toyota Klubo Forumas: ToyotaClub.lt/forumas

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #8 Įrašytas: Birželio 20, 2015, 23:38:15 pm »
Kada cia maciau rav4 vaziavo tai paspaude i kalniuka nestatu, tai melynas dumas kaip is garvezio, va jam jau reiktu pasiziureti, jei uz saves dumu sleika varo nuolatos, ir ne viena maciau kaip keista toyota kuriai melynas dumas kaip is garvezio, turbut vaziuoja ir galvos nesuka arba nemato per uztamsintus stiklus:)

Aš irgi atkreipiau dėmesį, kad avensiai mano metų važinėjas ir tikrai nemaža dalis jų meta mėlyną dūmą. Kažkaip iš toyotos to nesitikiu, nes šitie avensiai tikrai legendiniai buvo. Nu tik tiek, kad buvo. Padrožti jau aišku jie gerai :)

Neprisijungęs RDeEsser

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 863
  • Avensis D4D
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #9 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 01:35:19 am »
Čia aš nelabai bėdos ieškau, tiesiog mane domina tokie dalykai. Vos pastebiu ką nors - bandau aiškintis kaip kas yra. Tai nebūtinai reiškia, kad pulsiu kažką tvarkyti :)
Tu teisus, turbina senutė, sparnuotę su pištu minimaliai galima paklibint pirmyn atgal (nežinau ar tai normalu).
Interkūleris žinau, kad yra labai nešvarus - ar tai turi daug įtakos? Jei taip, tai lupsiu lauk ir prasivalysiu :)
Negaliu sakyti, kad jis dirbai prastai. Vienas įtempėjas truputį jau gaišta, bet šiaip mašina nesipurto, papildomų garsų neskleidžia, gal truputį pulsuoja, bet purkštukai taip pat nekeisti :)
Ar tu įsitikinęs kad tas dūmas mėlynas?Jei jau tavo Avensis pavirto MAZu,tai tepalą tektų pilt manau kas savaitę. ;)
Pas manę meta prie 4K apsukų kurį laiką juodą dūmą,bet ilgiau pagazavus dūmas dingsta.Atlikau krūvas darbų,bet galutinai šio reiškinio priežasties kol kas taip ir nepavyko išsiaiškinti,nors dabar variklis daug švariau dirba ir dūmo įprastom sąlygom nepastebiu,bet...Tiesa yra likus maža skylutė interkooleryje kurios nepavyko užlopyt (nes ji labai nepatogioje vietoje),bet nelabai norėčiau tikėt kad ji įtakotų didelį oro nuotėkį iš sistemos kurioje dėl to trūktų oro.
E

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #10 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 01:44:01 am »
Ar tu įsitikinęs kad tas dūmas mėlynas?Jei jau tavo Avensis pavirto MAZu,tai tepalą tektų pilt manau kas savaitę. ;)
Pas manę meta prie 4K apsukų kurį laiką juodą dūmą,bet ilgiau pagazavus dūmas dingsta.Atlikau krūvas darbų,bet galutinai šio reiškinio priežasties kol kas taip ir nepavyko išsiaiškinti,nors dabar variklis daug švariau dirba ir dūmo įprastom sąlygom nepastebiu,bet...Tiesa yra likus maža skylutė interkooleryje kurios nepavyko užlopyt (nes ji labai nepatogioje vietoje),bet nelabai norėčiau tikėt kad ji įtakotų didelį oro nuotėkį iš sistemos kurioje dėl to trūktų oro.

Nu velnias, tikrai atrodo melsvas... Reikės paprašyt, kad kas iš paskos pavažiuotų :)
O dėl interkūlerio. Tai viskas ką jis daro, tai vėdina orą einantį į turbiną, tiesa? Jeigu oras nėra pilnai ataušinamas, tai tiesiog variklis praranda dalį galios. Tai dabar noriu paklausti kelių dalykų:
pirma: jeigu interkuleris yra neršvarus, tai viskas kas gali nutikti, tai, kad oras nebus pilnai atvėsinamas ir bus prarandama galia. Jokie dūmingumai, prastos kuro sąnaudos neturėtų atsirasti. Tiesa?
antra: tavo atveju, jeigu interkūleryje yra skylutė, tai ar tikrai oro kiekis bus pranrandamas, o ne papildomai įsiurbiamas? Nes gi oras yra traukiamas iš interkūlerio, o ne į jį pučiamas. Ar kažką netaip suprantu? :)

Taip pat norėčiau paklausti forumiečių dėl tų varinių žiedų purkštukams. Kur jie yra sudėti ir kokį darbą jie atlieka? Tai yra tiesiog elinė tarpinė, ar kaip?
« Paskutinį kartą keitė: Birželio 21, 2015, 01:45:56 am sukūrė t0mas »

Neprisijungęs RDeEsser

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 863
  • Avensis D4D
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #11 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 02:16:26 am »
Nu velnias, tikrai atrodo melsvas... Reikės paprašyt, kad kas iš paskos pavažiuotų :)
O dėl interkūlerio. Tai viskas ką jis daro, tai vėdina orą einantį į turbiną, tiesa? Jeigu oras nėra pilnai ataušinamas, tai tiesiog variklis praranda dalį galios. Tai dabar noriu paklausti kelių dalykų:
pirma: jeigu interkuleris yra neršvarus, tai viskas kas gali nutikti, tai, kad oras nebus pilnai atvėsinamas ir bus prarandama galia. Jokie dūmingumai, prastos kuro sąnaudos neturėtų atsirasti. Tiesa?
antra: tavo atveju, jeigu interkūleryje yra skylutė, tai ar tikrai oro kiekis bus pranrandamas, o ne papildomai įsiurbiamas? Nes gi oras yra traukiamas iš interkūlerio, o ne į jį pučiamas. Ar kažką netaip suprantu? :)

Taip pat norėčiau paklausti forumiečių dėl tų varinių žiedų purkštukams. Kur jie yra sudėti ir kokį darbą jie atlieka? Tai yra tiesiog elinė tarpinė, ar kaip?
Taip,intercooleris aušina orą kurį įpučia turbina.Jei intercooleris arba šlangos prieš jį ir už jo yra kiauros,savaime aišku kad bus prarandamas oro slėgis įsiurbimo kolektoriuje,tada gali trūkti oro pilnai sudegti mišiniui cilindre ko pasekoje atsiranda juodas dūmas - smalkės.Ypač gerai tai pastebima duodant gazo (+).Dėl nešvaraus intercoolerio daugiau galbūt nukentės aušinimas,bet visumoj iš intercoolerio visi nešvarumai kyla į tą patį kolektorių,kuriame prikepa prie sienelių,taip sumažėja kanalų skersmuo ir oro praeinamumas,užsiteršia davikliai esantys tame rajone,iš čia jau kyla kitos bėdos klaidinančios ECU...
Taigi ir čia reikalinga švara !!
E

Neprisijungęs arunaskeras

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 1263
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #12 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 08:01:00 am »
Vazineju corolla verso nuo naujos 4d4 variklis   ora pucia lygiai taip pat kaip ir vazinejau su didelia rida tokia pat masina. Dumo nera jokio labiau pastebimo dabar rida yra 50 tuks km. Manau tas dumas atsiranda po didesniu ridu kai prisinesa suodziu i ismetimo dalis. O melynas dumas tai kiek zinau nesudeges dyzelis, tai padeveti purkstukai truputi paduoda daugiau kuro negu reikia. Bet ar jau cia reikia ka nors remontuoti tai dar didelis klausimas.
Geras patarimas niekada nebūna pavėluotas. B.Džonsonas
Corolla verso 2009 2,2 l 100 kw
Ford Fiesta 2011  1,4 CDTI

Neprisijungęs Egis_

  • Veteranas
  • *****
  • Įrašai: 897
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #13 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 09:20:12 am »
(y) Viskas aišku tada. Oro srauto matuoklę tikrinau - švari (sakau gal prastą mišinį ima - irgi variantas mėlyno dūmo. Reikės susipilt Neste PRO pravažinėt pilną baką ir pasimatys kiek kuro valgo). Turba nėra tepalais apsipylus (bent iš įsiurbimo pusės), nu interkūleris labai norėtų prasiplaut - reikės čiupt kokį savaitgalį :)
Rakinu temą :)
Oro srauto matuokle taip nesitikrina, ja reikia tikrinti gyvuose parametruose, vaziuojanciai masinai pilna apkrova pasijungus kompa, bet jei jau jiis vis nudvesus tai jauciasi...Interkuleri tikrai butu ne pro sali  prasiplauti manau ;) tik turek kantrybes ir gero ploviklio ;)

Neprisijungęs t0mas

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 87
Ats: Oras atsukus tepalų kurką
« Atsakymas #14 Įrašytas: Birželio 21, 2015, 11:22:13 am »
Oro srauto matuokle taip nesitikrina, ja reikia tikrinti gyvuose parametruose, vaziuojanciai masinai pilna apkrova pasijungus kompa, bet jei jau jiis vis nudvesus tai jauciasi...Interkuleri tikrai butu ne pro sali  prasiplauti manau ;) tik turek kantrybes ir gero ploviklio ;)

Supratau, o su kuo interkūlerį plaut? Tiesiog imt dantų šepetuką, vandens šlangą ir valyt? :)